התמחות

ליקוט צמחי בר

בשיתוף

למידע נוסף השאירו פרטים

טעמי בר - התמחות ליקוט צמחי בר

יש הרבה סיבות להשתתף בהתמחות ליקוט. לפני הכל – זה בדרך שלך. יש בך סקרנות ורצון ללמוד על צמחי בר לצד הנאה מבישול ואוכל טוב. לצאת להרפתקה, למסע של תגליות בטבע ולא פחות חשוב – על עצמך המדריך בו. לדעת לאסוף עלים ופרחים לסלטי בריאות ססגוניים. לחפור שורשים ופטריות לתבשילים מגרים. להפוך פירות בר לקינוח מושחת וזרעים לתיבול שיהפוך כל בישול לארוחת גורמה מפנקת – פשוט ללקק את האצבעות.

התמחות 'טעמי בר' היא הדרך שלך להעמיק במיומנויות הליקוט הקולינרי והמעשי. נטייל ליד נחלים, בחורש וביער, בשולי שדות ובמעלה ההר. במקומות מקסימים נלמד להתבונן ולזהות צמחי בר למרפא ולמאכל בכל שלבי הצמיחה, בין העונות. נתמקצע בשיטות ליקוט, איסוף ועיבוד. נלמד מה אכיל טרי, מה כדאי לבשל או לקלות באש . נכיר שפע של מזון אורגני, טעים ובריא ואיך לשלב אותו במטבח ובארון התרופות. נגלה היכן כדאי לחפש צמחי תועלת ופטריות מאכל ומאילו רעילים יש להיזהר. נשמע סיפורים, אנקדוטות, נחקור יחד מאכלים מסורתיים לצד גילויים חדשים. ונרגיש איך כל העושר הזה מוביל לאיכות הדרכה אחרת ולהמון שקט נפשי ושמחת חיים.

אודות רכז ההתמחות

שלום, שמי ברק שגיא, ואם תבחרו בי אהיה רכז ההתמחות שלכם. הגעתי לליקוט כתחביב בגלל זיכרון ילדות וגעגועים לסבתי, וככל שלמדתי והשתלמתי – התאהבתי והתחברתי יותר לטבע, לשפע, לבישול המטעמים ולדרך עם שמחת החיים. ללקט זאת תמיד חוויה מרגשת, וללמוד ליקוט – זה בטבע שלנו, נכון כמו נשימה עמוקה או תובנה.

זה החופש לדעת מה לאכול בטבע בכוחות עצמך. זה להשיג את החומרים הטובים ביותר שכל שף חולם להכין מהם מטעמים ותבשילים כיד הדמיון הטובה. זה גם לפגוש אנשים בשבילים, להתחבר לעונות, לפשטות, לצחוק מהבטן, לספר סיפורים ליד המדורה, ואם שכחתי משהו, אתם מוזמנים לבוא ולגלות בעצמכם. 

בהתמחות ליקוט 'טעמי בר' לא לומדים מה שאפשר לקרוא בספרים. לומדים להתבונן בפליאה של ילד, לשאול שאלות, להשביע את הסקרנות, ללקט בביטחון, לגרות את חוש הטעם ולבשל מטעמים שפשוט ללקק את האצבעות.

ברק שגיא

ברק שגיא

שאלות נפוצות

נתחיל בשעה 09:00 ונסיים ב-16:00, אם כי לרוב אף אחד לא רוצה ללכת…

אם מדובר בממטרים קלים – זכינו. יהיה מחסה מדוגם, ובהפוגות נצא עם מטריות ומגפיים. מניסיון, זאת חוויה עוצמתית יותר. כמובן שאם מדובר במבול או רוחות חזקות אנחנו נדחה את המפגש למועד חלופי, ותהיו זכאים להשלים אותו.

תוכלו להשלים מפגש עם הקורס המקביל או עם הקורס של השנה הבאה.

כיוון שהבישול הוא לרוב טבעוני (מנה או שתיים צמחוניות), לא אמורה להיות בעיה. הכלים נקנו במיוחד ומשמשים רק לסדנאות, נשטפים ומאוחסנים במקום נפרד.

יש לך עוד שאלה?

ברק שגיא

איזה מפגש

ראשון:

שני:

שלישי:

רביעי:

חמישי:

מה בתכנית?

פתיחה עסיסית – על הדבש ועל הקמח

בין הטיפות – התחדשות ונבטים

מטבלים והשפע של תחילת החורף

תבשילי יער – קדירה חמה לחורף קר

אלכימיה של צמחי רעל ופטריות מאכל

ימי רביעי

25.10.23

22.11.23

27.12.23

17.01.24

28.02.24

ימי שישי

03.11.23

01.12.23

05.01.24

26.01.24

16.02.24

היקף שעות: 35

* שינויים במיקום ייתכנו במסגרת אותו אזור בהתאם למצאי הצמחים.

לוח זמנים לכל מפגש:

9:00 – פתיחה על המחצלת – תה עשבים, תרגיל לקטות, הצגת נושאי היום
9:30 – סיור ליקוט בטבע – הליכה קלילה והיכרות עם צמחי הבר למאכל ולמרפא עם טיפים תזונתיים, בריאותיים, סיפורים, והרבה טעימות
12:30 – סדנת בישול עם צמחי הבר, ירקות אורגניים ועוד מוצרים, במהלכה מתנסים בבישול גורמה עם מתכוני שף
14:30 – ארוחת צהריים עשירה ומפנקת
15:00 – חזרה וסיכום – מה היה לנו היום?
16:00 – סיום

יש לך עוד שאלה?

ברק שגיא

עלות ההתמחות:

דמי הרשמה 150 ש"ח
שכר לימוד 1550 ש"ח 

הרשמה בשלוחת חיפה - בית הספר לתיירות בישראל

למידע מקצועי נוסף:

לרכז ההתמחות:

מעוניינים בפרטים נוספים?

פנו אלינו ונשיב לכם בהקדם.