סדנאות ליקוט ובישול למבוגרים

למידע נוסף השאירו פרטים

ברק שגיא

יש הרבה סיבות להשתתף בסדנת ליקוט.

לפני הכל – זאת חוויה נהדרת, שכיף לחלוק עם משפחה או חברים.
נטייל בטבע, נתחבר לחיים הפשוטים סביב העונות, למסורת עתיקת יומין ומיוחדת, נלמד לזהות צמחי מאכל ופטריות, מה אוכלים ומה טוב לבריאותנו. נריח, נטעם ונלקט מהשפע – עלים, שורשים, פרחים, פירות וזרעים. נצחק ונספר סיפורים. נכין יחד שלל מנות לארוחת גורמה מפנקת – פשוט ללקק את האצבעות.

הסדנאות הקרובות:

סדנת ליקוט ובישול מטעמי נחל

אנחנו כבר בקיץ, וזאת תהיה חגיגת ליקוט טעמים משובחת שלא כדאי להחמיץ.

אתם מוזמנים לסדנת ליקוט מיוחדת שבה תלמדו על אוצרות הבר החבויים בנחל ובחורש.
לאורך הסדנה נטייל בין המשעולים, נכיר את הצמחים למאכל ואלו שלא, ונלמד איך להכין מצמחי המאכל שליקטנו ארוחת מלכים שפשוט ללקק את האצבעות.

* בסדנה הזו ספציפית ייתכן ויהיו גם ילדים מגיל 10 ומעלה

מיקום: נחל ברמות מנשה

מתי? יום שישי ה-12.8, 9:00-14:00

מיקום: יערות מנשה

מתי? יום שישי ה-9.9, 9:00-14:00

אודות המורה

שלום, שמי ברק שגיא, ואם תבחרו בי אהיה מורה הליקוט שלכם.

הגעתי לליקוט כתחביב בגלל זיכרון ילדות וגעגועים לסבתי, וככל שלמדתי והשתלמתי – התאהבתי והתחברתי יותר לטבע, לשפע, לבישול המטעמים ולדרך עם שמחת החיים. ללקט זאת תמיד חוויה מרגשת, וללמוד ליקוט – זה בטבע שלנו, נכון כמו נשימה עמוקה או תובנה.

זה החופש לדעת מה לאכול בטבע בכוחות עצמך. זה להשיג את החומרים הטובים ביותר שכל שף חולם להכין מהם מטעמים ותבשילים כיד הדמיון הטובה. זה גם לפגוש אנשים בשבילים, להתחבר לעונות, לפשטות, לצחוק מהבטן, לספר סיפורים ליד המדורה, ואם שכחתי משהו, אתם מוזמנים לבוא ולגלות בעצמכם.

בסדנאות 'בר ליקוט' לא לומדים מה שאפשר לקרוא בספרים. לומדים להתבונן בפליאה של ילד, לשאול שאלות, להשביע את הסקרנות, ללקט בביטחון, לגרות את חוש הטעם ולבשל מטעמים שפשוט ללקק את האצבעות.

ברק שגיא

ליקוט זה בטבע שלי

מדריך צמחי בר ופטריות, סיפורי יער והרפתקאות קולינריות.

שאלות נפוצות

מבוגרים החל מגיל 16. להגעה עם ילדים צעירים יותר יש להתעניין בסדנאות ליקוט למשפחות.

בין ארבע וחצי לחמש וחצי שעות, תלוי בעונה. כשעה וחצי-שעתיים הדרכה, ולאחריה ליקוט ובישול הארוחה.

יש מסלולים שיותר נגישים מאחרים, לרוב אנחנו מתייחסים לכך בפרסום, אבל כדאי לשאול טרם ההרשמה. בדרך כלל ההליכה קלילה ועל שביל נוח.

לא רק לשבוע, אלא גם להתענג, ואנחנו ממליצים להביא קופסאות אטומות כי מרוב שפע תמיד בסוף נשאר מה לקחת. הארוחה מכילה כשבע מנות והיא מורכבת מהצמחים שליקטנו המשתלבים עם ירקות ומוצרים נוספים שאנו מביאים. 

אם מדובר בממטרים קלים – זכינו. יהיה מחסה מדוגם, ובהפוגות נצא עם מטריות ומגפיים. מניסיון, זאת חוויה עוצמתית יותר. כמובן שאם מדובר במבול או רוחות חזקות אנחנו נבטל, ואתם תקבלו זיכוי מלא.

כיוון שהבישול הוא לרוב טבעוני ומעט צמחוני לא אמורה להיות בעיה. הכלים נקנו במיוחד ומשמשים רק לסדנאות, נשטפים ומאוחסנים במקום נפרד.

סדנת ליקוט ובישול צמחי בר: ₪200 למשתתפ/ת

סדנת ליקוט ובישול צמחי בר ופטריות: ₪250 למשתתפ/ת

בוודאי. לא משנה אם זה יום הולדת לסבא, בר מצווה, או יום נישואים – לחגוג אירוע בטבע זאת חוויה עוצמתית המשאירה טעם טוב אצל כל החוגגים, ולא רק בזכות ארוחת הגורמה המלוקטת ברובה המתבשלת מעל המדורה. הלימוד בטבע כקבוצה והבישול המשותף יוצרים חיבור מיוחד לטבע ובין המשתתפים. זה יהיה האירוע שתמיד נזכור.

לפרטים נוספים כנסו לכאן >>

יש לך עוד שאלה?

ברק שגיא

יש לך עוד שאלה?

ברק שגיא

עלות:

סדנת ליקוט צמחי בר: למשתתפ/ת - 200 ש"ח

סדנת ליקוט צמחי בר הכוללת פטריות: למשתתפ/ת - 250 ש"ח

להרשמה

אנא מלא/י את הפרטים הבאים:

ההרשמה נכנסת לתוקף לאחר העברת התשלום.