סדנאות ליקוט ובישול למבוגרים

למידע נוסף השאירו פרטים

ברק שגיא

יש הרבה סיבות להשתתף בסדנת ליקוט.

לפני הכל – זאת חוויה נהדרת, שכיף לחלוק עם משפחה או חברים.
נטייל בטבע, נתחבר לחיים הפשוטים סביב העונות, למסורת עתיקת יומין ומיוחדת, נלמד לזהות צמחי מאכל ופטריות, מה אוכלים ושימושים רפואיים. נריח, נטעם ונלקט מהשפע – עלים, שורשים, פרחים, פירות וזרעים. נצחק ונספר סיפורים מסביב למדורה. נכין יחד שלל מנות לארוחת גורמה מפנקת – פשוט ללקק את האצבעות.

הסדנאות הקרובות:

סדנת ליקוט ובישול מטעמים

לקראת סוף הקיץ תהיה לנו חגיגת ליקוט מטעמים עסיסית שלא כדאי להחמיץ. אתם מוזמנים לסיור ליקוט מיוחד בו תלמדו על אוצרות הבר החבויים ביער ובין שבילי השדות.

לאורך הסיור תטיילו בין המשעולים, תכירו את הצמחים למאכל ואלו שלא, ותלמדו איך להכין מצמחי המאכל שליקטתם ארוחת מלכים שפשוט ללקק את האצבעות.

מיקום: יער ביריה

מתי? יום שבת ה-18.9, 9:00-14:00

מיקום: יערות מנשה

מתי? יום שישי ה-8.10, 9:00-14:00​

אודות המורה

שלום, שמי ברק שגיא, ואם תבחרו בי אהיה מורה הליקוט שלכם.

הגעתי לליקוט כתחביב בגלל זיכרון ילדות וגעגועים לסבתי, וככל שלמדתי והשתלמתי – התאהבתי והתחברתי יותר לטבע, לשפע, לבישול המטעמים ולדרך עם שמחת החיים. ללקט זאת תמיד חוויה מרגשת, וללמוד ליקוט – זה בטבע שלנו, נכון כמו נשימה עמוקה או תובנה.

זה החופש לדעת מה לאכול בטבע בכוחות עצמך. זה להשיג את החומרים הטובים ביותר שכל שף חולם להכין מהם מטעמים ותבשילים כיד הדמיון הטובה. זה גם לפגוש אנשים בשבילים, להתחבר לעונות, לפשטות, לצחוק מהבטן, לספר סיפורים ליד המדורה, ואם שכחתי משהו, אתם מוזמנים לבוא ולגלות בעצמכם.

בסדנאות 'בר ליקוט' לא לומדים מה שאפשר לקרוא בספרים. לומדים להתבונן בפליאה של ילד, לשאול שאלות, להשביע את הסקרנות, ללקט בביטחון, לגרות את חוש הטעם ולבשל מטעמים שפשוט ללקק את האצבעות.

ברק שגיא

שאלות נפוצות

מבוגרים החל מגיל 16. להגעה עם ילדים צעירים יותר יש להתעניין בסדנאות ליקוט למשפחות.

בין ארבע וחצי לחמש וחצי שעות, תלוי בעונה. כשעה וחצי-שעתיים הדרכה, ולאחריה ליקוט ובישול הארוחה.

יש מסלולים שיותר נגישים מאחרים, לרוב אנחנו מתייחסים לכך בפרסום, אבל כדאי לשאול טרם ההרשמה. בדרך כלל ההליכה קלילה ועל שביל נוח.

לא רק לשבוע, אלא גם להתענג, ואנחנו ממליצים להביא קופסאות אטומות כי מרוב שפע תמיד בסוף נשאר מה לקחת. הארוחה מכילה כשבע מנות והיא מורכבת מהצמחים שליקטנו המשתלבים עם ירקות ומוצרים נוספים שאנו מביאים. 

אם מדובר בממטרים קלים – זכינו. יהיה מחסה מדוגם, ובהפוגות נצא עם מטריות ומגפיים. מניסיון, זאת חוויה עוצמתית יותר. כמובן שאם מדובר במבול או רוחות חזקות אנחנו נבטל, ואתם תקבלו זיכוי מלא.

כיוון שהבישול הוא לרוב טבעוני ומעט צמחוני לא אמורה להיות בעיה. הכלים נקנו במיוחד ומשמשים רק לסדנאות, נשטפים ומאוחסנים במקום נפרד.

₪200 למשתתפ/ת

₪360 לזוג

בוודאי. לא משנה אם זה יום הולדת לסבא, בר מצווה, או יום נישואים – לחגוג אירוע בטבע זאת חוויה עוצמתית המשאירה טעם טוב אצל כל החוגגים, ולא רק בזכות ארוחת הגורמה המלוקטת ברובה המתבשלת מעל המדורה. הלימוד בטבע כקבוצה והבישול המשותף יוצרים חיבור מיוחד לטבע ובין המשתתפים. זה יהיה האירוע שתמיד נזכור.

לפרטים נוספים כנסו לכאן >>

יש לך עוד שאלה?

ברק שגיא

יש לך עוד שאלה?

ברק שגיא

עלות הסדנה:

למשתתפ/ת - 200 ש"ח, לזוג 360 ש"ח

להרשמה

אנא מלא/י את הפרטים הבאים:

ההרשמה נכנסת לתוקף לאחר העברת התשלום.