חוג ליקוט

לגילאי 17+

למידע נוסף השאירו פרטים

ברק שגיא

חוג ליקוט זה בטבע שלך

תמיד רצית להכיר את צמחי הבר בסביבה הקרובה. לצאת מהבית, ללקט מנה לארוחת הערב או טוב יותר, לבלות ולנשנש עם המשפחה אפילו כאן, בחורש הקרוב. לטייל עם הנכדים או פשוט לחזור הביתה עם סל מלא כל טוב…

בשעות הבוקר, נטייל בנחת בשבילי היישוב ובטבע סביב לו, בכל מקום שיש צמחי בר יהיו גם צמחי מאכל ומרפא עונתיים. נלמד להתבונן, לזהות אותם באופן ודאי, איך ומה לקטוף: עלים, שורשים, פרחים, פירות וזרעים. נמשש ונטעם. נלמד איך להעשיר את המטבח בעשרות חומרי גלם טריים, טעימים ובריאים. נלקט יחד ונכין באופן עצמאי ארוחה מהצמחים שלמדנו, לפי מתכונים שיסופקו בכל מפגש. בסיום העונה נציע חגיגה הכוללת בני משפחה, נלקט ונכין יחד ארוחת גורמה על המדורה.

למה בכלל ללקט?

כי זה חיבור מרגש לטבע, לחיים הפשוטים סביב העונות, למסורת עתיקת יומין ומיוחדת. צמחי הבר למאכל הם מזון על במבחר טעמים, הכי טריים והכי בריאים עם המון ויטמינים ומינרלים. ידע מדהים לחלוק עם הילדים, הנכדים וכל מי שחשוב לנו. דרך נהדרת לקיימות ושמירה על המקום שאנחנו חיים בו. כיף ומקור אינסופי לשמחת חיים.

אודות המורה:

שלום, שמי ברק שגיא, ואם תבחרו בי אהיה מורה הליקוט שלכם. 

הגעתי לליקוט כתחביב בגלל זיכרון ילדות וגעגועים לסבתי, וככל שלמדתי והשתלמתי – התאהבתי והתחברתי יותר לטבע, לשפע, לבישול המטעמים ולדרך עם שמחת החיים. ללקט זאת תמיד חוויה מרגשת, וללמוד ליקוט – זה בטבע שלנו, נכון כמו נשימה עמוקה או תובנה. 

זה החופש לדעת מה לאכול בטבע בכוחות עצמך. זה להשיג את החומרים הטובים ביותר שכל שף חולם להכין מהם מטעמים ותבשילים כיד הדמיון הטובה. זה גם לפגוש אנשים בשבילים, להתחבר לעונות, לפשטות, לצחוק מהבטן, לספר סיפורים ליד המדורה, ואם שכחתי משהו, אתם מוזמנים לבוא ולגלות בעצמכם. 

בחוג הליקוט לא לומדים מה שאפשר לקרוא בספרים. לומדים להתבונן בפליאה של ילד, לשאול שאלות, להשביע את הסקרנות, ללקט בביטחון, לגרות את חוש הטעם ולבשל מטעמים שפשוט ללקק את האצבעות.

ברק שגיא

שאלות נפוצות

באמצע השבוע או בסופו, בשעות הבוקר. מתי בדיוק? ייקבע לפי הצורך בכל קהילה. דברו איתנו וננסה לתאם.

שעה וחצי עד שעתיים.

בתחומי יישוב או אזור ממנו מגיעים המשתתפים. אם תהיה קבוצה גדולה מיישוב מסוים, נוכל להתמקד בו.

מפגש אחד במחיר של 90 ₪ 

5 מפגשים פלוס אחד חינם במחיר כולל של 450 ₪ 

*המחירים כוללים מע"מ

הסדנה מיועדת למבוגרים החל מגיל 17.

אנחנו תמיד נגיד כן כשזה קשור לליקוט, אבל קחו בחשבון שמידע מסוים עשוי ללכת לאיבוד ללא רצף המפגשים. הכי טוב לדבר איתנו ונמצא יחד מסגרת שתתאים גם לך.

בתום העונה נציע סדנת ליקוט הכוללת בישול על גבי מדורה עם בני משפחה בעלות זהה למשתתף. ביומיום הבישול הוא עצמאי בבית, עם הצמחים שתלקטו ועם מתכונים שיסופקו בכל מפגש.

יש לך עוד שאלה?

ברק שגיא

יש לך עוד שאלה?

ברק שגיא

עלויות:

ניתן להירשם:

למפגש אחד במחיר של 90 ₪

ל-5 מפגשים פלוס אחד חינם במחיר כולל של 450 ₪

* המחירים כוללים מע"מ

לפתיחת קבוצה בתל אביב

להצטרפות לקבוצת גוש שגב