פטל שמנמן ועסיסי

בסוף יולי עונת הפטל הקדוש מתחילה. עונג מתוק חמצמץ על משוכה שיודעת היטב לשמור היטב על עצמה.
פטל קדוש, פטל בר, מיץ פטל, ללקט פטל

אתה מגיע בידיעה שתיחתך, אבל שום דבר לא יעמוד בין הגרגרן לפטל שלו. מסביב הכל צהוב ויבש, רגע מעולה למלא את הפה בעסיס. לפעמים תאנים מציצות מהסבך. תאנים ופטל הם חברים טובים ושילוב מנצח בסלט, ואם כבר סלט בתוכנית כדאי לפתוח עיניים כי פטל  גדל על מים ואם הם גלויים, אפילו מעט, אפשר למצוא כרפס או ג'רג'יר, וזה כבר סיפור לגמרי אחר.

או רק לעמוד על קצות האצבעות, להתמתח.. כי שם, למעלה, כמעט בהישג יד, יש צביר פירות מפתה ואם אדחק מעט.. בזהירות, כן?

אחרי שנרגעים, ממוללים כמה עלים, יש בהם חומר מכווץ שמיד עוצר דימומים. עכשיו מלקטים, חופן, חופניים – לא צריך יותר. כי תכף יהיה פה מתכון שבפעם הראשונה טעמתי במסעדת שראביכ של יעקוב בראמה, ואחרי שחלמתי על המנה בלילה יותר מדי פעמים, עשיתי ניסויים עד ש.. פשוט תגלו בעצמכם.

ללקט פטל, ידיים מוכתמות, פטל קדוש

פרוסות חצילים עם טחינה ופטל בר

חפשו את החצילים הקלים, לפעמים צריך להחזיק כמה כדי להרגיש את ההבדל.

להכין מראש טחינה שחייבת להיות אגדה עם שום, מלח, לימון וכמה שיותר סומאק אמיתי.

לפורר את הפטל לפירורים, ללקק את האצבעות מטעם גן העדן.

להניח את החצילים כמו שהם על הרשת, מעל לגחלים וכשהם רכים, מעט מצומקים, כמעט מוכנים, לחתוך לפרוסות בעובי של סנטימטר בערך, לטגן עשר שניות בשמן זית רותח משני הצדדים, לשים על מגש, להספיג עודפים. חצי כפית של האגדה מקודם וחצי כפית שטוחה של פטלים. הנה כאן, למטה, אפשר בינתיים לאכול עם העיניים, עד שתרוצו למשוכות. בתאבון!

פרוסות חצילים, טחינה, פטל בר

פטל קדוש כי אומרים שהוא, הוא, הסנה הבוער, אבל יותר מעניין שהוא מאט הזדקנות, עוזר לרדת במשקל, מפוצץ נוגדי חימצון, סיבים תזונתיים, ויטמינים, ועוד..הנה, אפשר לקרוא כאן.

רוצים לדעת עוד על צמחי בר ופטריות מאכל?

שתפו, שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עוד מאמרים